IT Security specialist

Lokalita Remote ale Office (BA, KE, ZA)
Nástup dohodou
Typ Plný úväzok,Samostatne zárobková činnosť
Mzda Minimálne 2000 € Brutto Mesačne + Prémie Môže Byť Navýšené V Závislosti Od Konkrétnych Znalostí/skús

Máte vášeň a skúsenosti v sektore IT kybernetickej bezpečnosti ?
Pracujte v stabilnom zázemí našej spoločnosti s dlhoročnými kolegami, ktorých práca napĺňa.

Náplň práce

  • Rozšírenie, optimalizácia, správa a údržba existujúceho riešenia manažmentu IT zraniteľností (Rapid7)

  • Správa všetkých IT aktív / porovnanie s inventárom CMDB

  • Integrácia používaných kontajnerových technológií do systému riadenia IT

    zraniteľností

  • Zabezpečenie kvality informácií o IT aktívach

  • Koordinácia, nastavenie a sledovanie remediačných projektov

  • Riadenie komunikácie medzi organizačnými jednotkami (vlastníkmi IT aktív) a IT

  • Koordinácia, iniciovanie, sledovanie a zdokumentovanie opatrení (poskytnutie bezpečnostných záplat, stanovenie zmierňujúcich opatrení, definícia výnimiek a ich validácia)

  • Zavedenie automatizmov na mitigáciu

  • Tvorba reportov a dashboardov o status quo, SLA a pod.

  • Podpora IT bezpečnostného tímu pri správe bezpečnostnej infraštruktúry ako sú firewally, proxy, skenery obsahu atď.

Požiadavky zamestnania

Jazykové požiadavky: Nemecký jazyk (B2) a Anglický jazyk (B2)

  • 2-3 roky skúsenosti v sektore IT kybernetickej bezpečnosti, založených na technológiách správy zraniteľností (ako Rapid7, Tenable alebo porovnateľných)

  • skúsenosti so skriptovaním a automatizáciou v oblasti správy IT zraniteľností

  • dobrá znalosť aktuálnych operačných systémov (WIN, UNIX, LINUX), Windows Active Directory, sieťových protokolov, zraniteľností a metód útokov

  • technické znalosti v oblasti IT bezpečnostných nástrojov, firewall, proxy, IDS, IPS, EDR, cloudová bezpečnosť atď.

  • znalosť parsovania, skriptovania a dohľadávania údajov v databázach

  • schopnosť pracovať v medzinárodnom tíme, samostatnosť, presnosť, zodpovednosť

  • úspešne ukončené SŠ alebo VŠ vzdelanie I. alebo II. Stupňa

Matej Kováč
Matej Kováč