Solution Architect pre eGoverment

Lokalita Bratislava
Nástup dohodou
Mzda Od 2800 € Brutto Mesačne

Pracujte v stabilnej slovenskej spoločnosti na riešení pre štátny sektor.

Náplň práce

  • spolupráca so sofwarovými architektmi, vedúcimi projektov, obchodníkmi, analytikmi, vývojármi a pracovníkmi IT podpory, za účelom vybudovania optimálneho riešenia
  • podpora pre manažment spoločnosti, pri tvorbe firemnej stratégie v oblasti vývoja a údržby komplexných riešení pre našich existujúcich a možných nových zákazníkov
  • komunikácia so zákazníkom, príp. budúcim zákazníkom o jeho potrebách a možnostiach ich riešenia
  • analýza a návrh koncepcie riešení, potrieb zákazníka a návrh možností riešenia jeho požiadaviek
  • definícia architektúry riešenia a rozhodovanie o architektonických konceptoch a vybraných technológiách
  • výber softvérových produktov a technológií, ich licenčné pokrytie
  • identifikácia potenciálnych nedostatkov SW riešení a návrh ich vyriešenia
  • návrh a tvorba modelu business architektúry
  • tvorba technickej dokumentácie
  • podpora marketingu a predaja riešení, prezentácia možností riešenia pre klienta
  • spolupráca pri príprave realizačných podkladov cenových ponúk
  • poskytovanie odborných konzultácií k softvérovým projektom
  • spolupráca na tvorbe projektových plánov
  • riadenie architektúry a architektonický dozor pri realizácii projektov

Požiadavky zamestnania

Kvalifikačné požiadavky:

  • praktické skúsenosti s návrhom a tvorbou komplexných riešení pre koncového zákazníka, podľa jeho požiadaviek, alebo návrhu nového produktu pre určený trhový segment, najmä v oblasti verejnej správy – min. 5 rokov
  • praktické skúsenosti v oblasti zavádzania informatizácie elektronických služieb pre obyvateľov miest a obcí, resp. pre úradníkov mestských a obecných úradov, štátnej správy a pod. - minimálne 3 roky
  • schopnosť vypracovať návrh architektúry budúceho riešenia, alebo vytvorenia novej verzie riešenia, v súlade s aktuálnymi trendami a dostupnými technológiami
  • orientácia v systéme e-Government, jeho vlastnostiach, praktickej prevádzke a používaní
  • praktické skúsenosti s návrhom enterprise alebo cloud riešení - min. 3 roky
  • praktické skúsenosti s návrhom integračných rozhraní, s integráciou IS, integračnými protokolmi (SOAP, REST), messaging-om a technológiami (ESB, integračné FW a nástroje)
  • znalosť design patterns a enterprise design patterns.
  • znalosť UML
  • znalosť nástroja Sparx Enterprise Architect
  • praktické skúsenosti s využívaním relačných aj NoSQL databáz
  • skúsenosti s kontajnerizáciou a orchestráciou kontajnerov – výhodou
  • skúsenosti s Microservice architektúrou – výhodou Nástroje: GitLab/GitHub, Sparx Enterprise Architect, Jira Certifikáty: SOA výhodou Osobnostné predpoklady:
  • schopnosť myslieť abstraktne, konceptuálne a na rôznych úrovniach
  • schopnosť efektívne viesť workshopy, dokumentovať a spracovávať názory
  • komunikatívnosť a tímová práca

Výhody

  • Stabilná slovenská firma
  • Práca na projektoch pre veľkých zákazníkov
  • Moderné pracovné prostredie
  • Priateľský /m ľudí, množstvo šikovných kolegov a férová firemná kultúra
  • Otvorená komunikácia, neformálna atmosféra a podpora ľudí
  • Nadštandardný príspevok na stravovanie
  • MulJsport karta
  • Spoločenské aj športové firemné akcie
  • a iné benefity

O klientovi

Slovenská technologická spoločnosť s 30 ročnou tradíciou.

Zuzana Jarčušková