Automation Test Engineer

Lokalita BA/ ZA/ KE
Nástup dohodou
Typ Plný úväzok,Samostatne zárobková činnosť
Mzda 1800+,-

Ponúkame ti prácu na pozícii Špecialista/IT tester SW pre automatické testovanie s nemeckým jazykom.
Tvojou hlavnou náplňou práce bude koordinovanie procesu testovania, vytváranie a spolupodieľanie sa na vývoji interných nástorojov pre automatické testovanie.
Ako špecialista/IT tester sa staneš súčasťou agilného tímu a budeš pracovať na jednom z našich najvýznamnejších projektov.

Náplň práce

  • samostatné vykonávanie automatických testov – zahŕňa vytváranie, spúšťanie a vyhodnocovanie testov pomocou interných aj externých nástrojov
  • úprava skriptov (Shell, Windows script)
  • vytváranie automatických testovacích prípadov
  • konfigurácia interných nástrojov na automatické testovanie
  • integrácia automatického testovania do nightly build procesov (MAVEN, Jenkins)
  • spolupodieľanie sa na ďalšom vývoji interných nástrojov na automatické testovanie
  • aktívna participácia na zlepšovaní procesov a nástrojov automatického testovania spoločnosti
  • práca v menšom medzinárodnom agilnom tíme (scrum)
  • možné pracovné cesty do zahraničia a dlhodobá spolupráca
  • firemnú kultúru, ktorá je založená na priateľskom a neformálnom prostredí
  • prostredie, ktoré intenzívne podporuje vzdelávanie a odborný rast (ISTQB, JAVA pre začiatočníkov, skriptovanie pre začiatočníkov, interné a externé školenia)

Požiadavky zamestnania

  • skriptovacie jazyky (Shell, Windows script) – mierne pokročilý
  • skúsenosť s automatizáciou výhodou
  • skúsenosť s SQL a XML (XPath výhodou)
  • orientácia v kóde (Java, prípadne Groovy)
  • nevyhnutná znalosť nemeckého, ovládanie anglického jazyka výhodou
  • komunikačné a prezentačné zručnosti
  • schopnosť rýchlej orientácie v danej problematike
  • úspešne ukončené SŠ alebo VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa
  • zmysel pre tímovú spoluprácu, logické a analytické myslenie, flexibilitu, samostatnosť, presnosť

Spoločnosť je dcérskou spoločnosťou nemeckej skupiny, ktorá patrí k vedúcim softvérovým a poradenským spoločnostiam zaoberajúcich sa vývojom IT riešení v oblasti medzinárodných finančných a poistných služieb. K zákazníkom podnikateľskej skupiny patria predovšetkým poisťovacie spoločnosti zamerané na poskytovanie životného a majetkového poistenia, ako aj inštitúcie ponúkajúce produkty podnikového dôchodkového zabezpečenia.

Matej Kováč
Matej Kováč