Marketingový špecialista / E-commerce / Digital špecialista

Lokalita 1
Nástup dohodou
Mzda 1600 + 400 Variabilná Zložka

  • Hľadáme skúseného človeka na na riadenie marketingu online obchodu.

Náplň práce

  • E-commerce UX - logicky rozumieť problematike UX z hľadiska marketingu, landing pages, konverzií a testov, a odkomunikovať tieto potreby grafickému a vývojovému tímu
  • Návrh, realizácia a kontrola stratégii získavania návštevnosti e-shopu - organické vyhľadávanie (SEO), platené vyhľadávanie (PPC), porovnávače, spätné odkazy;
  • Stratégia a plánovanie email marketingu - pravidelný newsletter, akciové emaily, retencia zákazníkov - tvorbu obsahu a odosielanie zabezpečuje interný tím v spolupráci s externým dodávateľom
  • Stratégia a koordinácia sociálnych médií - najmä Facebook a Instagram - tvorbu obsahu rieši špecialista, avšak aktivity je potrebné koordinovať a zabezpečiť, aby boli in-line so zvyškom stratégie
  • Affiliate marketing - vyhodnocovanie externých spoluprác (Dognet)
  • Riadenie a vyhodnocovanie online kampaní (Google a Facebook Ads); správa kampaní prebieha v externej agentúre,
  • Koordinácia ďalších ad-hoc špecialistov/dodávateľov služieb
  • Reportovanie úspešnosti jednotlivých obchodno-marketingových kampani z pohľadu tržieb a ziskov

Požiadavky zamestnania

  • Minimálne 4 - 5 rokov skúseností v oblasti e-commerce & digital marketingu
  • Požadujeme orientáciu v SEO problematike tak, aby ste dokázal identifikovať príležitosti a vyhodnotiť ich prínos - exekúcia SEO stratégie prebieha podľa potreby interne/externe
  • Je nevyhnutné rozumieť ekonomike online predaja, akvizícii/retencii zákazníkov v e-commerce, vzťahu marketingu a ziskovosti (pojmy ako CPA, ROAS, LTV a ich dopad na biznis)
  • Orientácia v problematike email marketingu a jej stratégie
  • Požadujeme logické porozumenie výkonnostnému marketingu a schopnosť nastaviť a sledovať kľúčové KPIs spolu s dodávateľom
  • Skúsenosti s prácou v Google Analytics a Exceli
  • Analytické myslenie a orientácia na detial
  • Schopnosť kriticky vyhodnotiť výsledok

Výhody

  • Zamestnanecké zľavy a výhody
  • Flexibilný pracovný čas
  • Podpora zdravia a športových aktivít (príspevok na MultiSport kartu)
  • Možnosť sebarealizácie, osobného aj profesného rastu
  • Príjemné pracovné prostredie
Anna Čadecká