Rušňovodič kandidát

Lokalita Slovensko
Nástup Dohodou
Typ Plný úväzok
Mzda 750 € - 980 € (Počas Kurzu)

  • teoretická a praktická príprava na samostatný výkon práce rušňovodiča, v zmysle platnej legislatívy sa kandidát pripravuje na vedenie hnacieho dráhového vozidla

    Čo ťa čaká:

  1. spravidla absolvuješ najskôr dielenský zácvik, aby si sa v praxi zoznámil s hnacím dráhovým vozidlom/HDV
  2. následne nastúpiš na kurz, ktorý je cestou k získaniu licencie
  3. po zložení skúšky nastúpiš do jazdného zácviku u zamestnávateľa
  4. úspešným ukončením jazdného zácviku a získaním dopravnej skúšky si pripravený na samostatný výkon práce v pracovnej pozícii rušňovodič alebo rušňovodič na vlečke

Náplň práce

  • teoretická a praktická príprava s výcvikom pre profesiu rušňovodiča - výkon práce pod priamym dozorom určeného zamestnanca
  • riadenie a obsluha hnacích dráhových vozidiel v zmysle príslušných predpisov a technologických postupov
  • identifikácia a evidencia zistených porúch na vlakoch
  • riadenie a obsluha vlaku pri posune
  • príprava vlaku na odchod
  • prehliadka vlaku pred odchodom
  • vykonávanie skúšky funkčnosti brzdového systému vlaku a súprav vlaku
  • vedenie predpísanej vlakovej dokumentácie
  • podávanie informácií dispečerskému aparátu o vzniknutých odchýlkach

Požiadavky zamestnania

  • minimálne úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo stredné odborné vzdelanie bez ohľadu na študijný odbor
  • čistý register trestov
  • zdravotná a psychická spôsobilosť
  • jasné a vecné vyjadrovanie
  • samostatné a rýchle rozhodovanie
  • schopnosť čeliť nepríjemným situáciám
  • rýchle a kvalitné riešenie krízových situácií

Výhody

  • výcvik a školenia hradí zamestnávateľ
  • mesačný príjem už počas školenia a prípravy
  • po úspešnom ukončení štúdia záruka zamestnania na pozícii rušňovodič
  • možnosť profesného rastu

Spoločnosť RailJOB je prvá personálna spoločnosť profesne a odborne orientovaná najmä na železničný sektor, ako aj na výber a vyhľadávanie vhodných kandidátov v oblasti dopravy, výroby, obchodu, administratívy a služieb.

Michal Macák