Unix Administrator AJ a NJ

Lokalita Bratislava alebo Remote
Nástup dohodou
Typ Plný úväzok,Čiastočný úväzok,Samostatne zárobková činnosť
Mzda Od 1900,- Výška Mzdy Závisi Od Seniority Kandidáta

  • administrácia serverovej infraštruktúry Unix / Linux na báze fyzických a virtuálnych strojov
  • zodpovednosť za centrálny Unix update manažment pre serverové systémy
  • zodpovednosť za zálohovanie a prevádzku dátového úložiska (Netapp, Dell EMC2 Networker)

Náplň práce

  • vytvorenie spoľahlivého a efektívneho rozhrania medzi IT „operations“ a vývojom softvéru, analýza požiadaviek a bezproblémové poskytovanie našich služieb
  • podpora 2-level, riešenie chybových „ticketov“ a požiadaviek z našich projektových oblastí
  • zabezpečenie plynulej prevádzky a dodržiavanie predpisov o bezpečnosti a ochrane údajov
  • podieľanie sa na medzinárodných IT projektoch
  • tvorba a aktualizácia systémovej dokumentácie
  • prijímanie a tvorba zmien ako aj ich implementácia do pracovného

Požiadavky zamestnania

  • niekoľkoročné pracovné skúsenosti v administrácii komplexných Unix systémov (Linux, AIX) v globálnom prostredí dátových centier
  • dobré znalosti v Linux a Docker / Kubernetes
  • porozumenie cloudových aplikácií
  • skúsenosti s Continuous Integration/ Continuous Delivery, manažmentom orchestrácie a konfigurácie
  • znalosť sieťových a infraštruktúrnych služieb (DNS, VLAN, firewalling)
  • skúsenosti s monitorovacími, konfiguračnými a vizualizačnými nástrojmi (Check-mk, Ansible, GIT, Grafana)
  • znalosť virtualizácie aplikácií a serverov, správy úložiska (Netapp, Dell)
  • Active Directory - základy
  • dobré komunikačné schopnosti v anglickom a nemeckom jazyku, spoľahlivosť a flexibilita
Matej Kováč
Matej Kováč